Wizyta w Ratuszu.

• autor: kaniamks, 2014-07-01 14:05

Sportowy sukces piłkarzy UKS Kania Gostyń i plany na nadchodzący sezon były tematem rozmowy Burmistrza Gostynia Jerzego Kulaka z Arkadiuszem Krzyżostaniakiem, prezesem zarządu klubu. Spotkanie miało miejsce w środę 25 czerwca 2014 roku w ratuszu.

Furtboliści Kani okazali się najlepszym zespołem spośród 16 ekip rywalizujących w leszczyńskiej klasie okręgowej w zakończonym w minioną niedzielę 22 czerwca sezonie 2013/2014. Oznacza to awans gostynian do IV ligi. Burmistrz złożył prezesowi serdeczne gratulacje w związku ze sportowym sukcesem. Prosił też o przekazanie wyrazów najwyższego uznania zawodnikom i sztabowi szkoleniowemu.

Wyższa klasa rozgrywkowa oznacza nie tylko nowe wyzwania o charakterze sportowym, ale także konieczność przygotowania nowej formuły montażu finansowego. Arkadiusz Krzyżostaniak zaznaczył, że istotną rolę w kalkulacji kosztów utrzymania odgrywają koszty transportu na mecze wyjazdowe. O ile najdalszą podróż w minionym sezonie Kania odbyła do Chorzemina k. Wolsztyna, to teraz czekać ją będą mecze m.in. w Kole czy w Ostrzeszowie. Burmistrz poinformował prezesa, że już na najbliższej sesji Rady Miejskiej, czyli w poniedziałek 30 czerwca, zwróci się do Rady Miejskiej z wnioskiem o przyznanie dodatkowej kwoty dla klubu, tak aby zapewnić drużynie seniorów Kani możliwość uczestnictwa w zawodach IV-ligowych.

Fragment rozmowy poświęcony był również pracy gostyńskiego klubu z młodzieżą. Przypomnijmy, że podczas najbliższego weekendu trzy zespoły UKS Kania (młodzicy i dwie drużyny orlików) występować będą w X edycji turnieju Saxony Cup w niemieckim Dreźnie. Młodzi piłkarze zostali zaproszeni ponadto do udziału w specjalnym turnieju dla miast partnerskich Drezna. Rywalizować będą z ekipami z austriackiego Salzburga, czeskiej Ostrawy, a także z Niemcami z Hamburga i z Drezna. Wyjazd na zawody w Dreźnie jest elementem projektu realizowanego przez UKS Kania przy finansowym wsparciu Gminy Gostyń.

żródło : gostyn.pl