Lider zatrzymany

• autor: kaniamks, 2015-11-14 11:14

XV kolejka leszczyńskiej klasy okręgowej

14 listopada 2015 (sobota) godz. 13:00 Stadion OSiR w Gostyniu.

Kania Polcopper Gostyń 0:0 (0:0) Orkan Chorzemin

Kania Polcopper :

Banaszak (br)

Hajduk T., Krzyżostaniak, Maćkowski, Łapawa

Pawlaczyk, Mucha, Aksamit, Olejniczak M.

Chwaliszewki (kpt.), Tomczak

zmiany : 76 min.Wachowski za Olejniczaka M.

84 min. Olejniczak Sz. za Hajduka T.

Nie takiego zakończenia rundy jesiennej oczekiwali kibice Kani Polcopper Gostyń. Przez większość meczu przewagę posiadali gostynianie, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do strzelenia bramki, ale zabrakło odrobiny szczęścia. Zakończyła się tym samym znakomita passa zwycięstw naszego zespołu.

nowa-galeria-6329074.jpg nowa-galeria-6329075.jpg nowa-galeria-6329076.jpg

Kania rozpoczęła mecz ze sporym animuszem. W pierwszym kwadransie skonstruowała kilka ciekawych akcji. Po jednej z nich oko w oko z golkiperem gości stanął Tobiasz Aksamit, ale ten pojedynek przegrał. Wraz z upływem minut nasz zespół miał coraz większe problemy, aby zawitać w polu karnym Orkanu. Mimo tego była szansa na zdobycie gola, lecz strzał Aksamita okazał się zbyt lekki, żeby zaskoczyć bramkarza gości.

Po zmianie stron przyjezdni ograniczyli swoje poczynania do skomasowanej obrony, co wymusiło na podopiecznych Jędrzeja Kędziory grę w ataku pozycyjnym. Mimo postawionego muru, Kania stworzyła sobie kilka okazji na zdobycie gola. W 54 min. z rzutu wolego strzelał Aksamit. Dość niepewna interwencja bramkarza Orkanu sprawiła, że przed szansą stanął Marcin Tomczak, ale zamiast do siatki rywala trafił wprost w golkipera przyjezdnych. Jeszcze lepszą sposobność na objęcie prowadzenia gospodarze mieli w 70 min. W bardzo dogodnej pozycji pokonać bramkarza gości nie potrafił Aksamit. Dobitka Muchy została zablokowana, a piłka po poprawce Marcina Tomczaka wylądowała na poprzeczce. Upragnione zwycięstwo mógł dać jeszcze Jakub Chwaliszewski, ale w dobrej pozycji nie znalazł sposobu na umieszczenie futbolówki w bramce.

Ostatecznie Kania zremisowała z Orkanem Chorzemin 0:0. W obozie lidera wynik sobotniego meczu nie satysfakcjonuje nikogo, ponieważ zakończona została znakomita seria zwycięstw. Pozytywem spotkania z wiceliderem jest fakt, że debiut w seniorskiej piłce zanotował kolejny młody zawodnik naszego klubu – Szymon Olejniczak.